Abhaz Diasporası ve Repatriantlara Büyük Hizmet 

Abhaz Diasporası ve Repatriantlara Büyük Hizmet 

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Sayın Vadim Haraziya ve komitede çalışan tüm kardeşlerimizin göreve geldikleri gibi hızlıca gündeme alarak hayata geçirdikleri web sitesi artık yayında. 

Konu ile ilgili Genel Sekreter Serdar Papa'ya konuşan Başkan Yardımcısı Bagataliya ; geri dönüş devlet komitesinde göreve geldikleri günden itibaren birçok proje üzerinde durduklarını fakat komitenin geçmişe dönük çeşitli idari soruşturmalar geçirmesinden ötürü projeleri istedikleri olgunluğa ulaştıramadıklarını belirtti. 

Zorlu ortama rağmen Abazaça, Türkçe, Arapça, Rusça ve İngilizce olarak 6 dilde yayın yapacak olan web sitesini büyük bir titizlikle hazırladıklarını belirtilen Bagateliya, içerikleri yakın zaman sonra çok daha fazla zenginleştireceklerini söyledi. 

Abhazya Cumhuriyeti'nin geri dönüş politikaları, Repatriant Kanunu ve Repatriant hakları ve ödevleri başlıklarının yanı sıra Abhazya Coğrafyası, tarihi ve kültürü üzerinede çok değerli bilgilerin yer aldığı web sitesine ; https://repatriatera.org/tr/
adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu değerli hizmetinden dolayı Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi'ne teşekkür ederiz.