Abhazfed Genel Başkanı Atanur Akhusba, Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Bjanıya'yı Aradı

Abhazfed Genel Başkanı Atanur Akhusba, Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Aslan Bjanıya'yı Aradı

Başkan Akhusba; 22 Mart 2020 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimini ilk turda kazanan ve Cumhurbaşkanı seçilen  Aslan Bjania'yı telefonla aradı ve kendisini Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Başkan Akhusba konuşmada;
 ''Abhazya'nın, dünyanın içinde bulundugu bu zor dönemde seçim yapabilmesi ve demokratik olgunlukla iktidar değişimi sağlayabilmesi bizleri mutlu etmiştir. Devletimizin sorunlarının çözümü için yapacağınız tüm çalışmalarda, diaspora olarak her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.

Geçirmiş olduğunuz sıkıntılı süreçlerden sonra, sağlığınızın iyi olmasi bizleri bir o kadar daha mutlu etmiştir. Tüm dünyada olmasını istediğimiz gibi, umarız Abhazya olarakta Covid-19 sürecini zarar görmeden atlatırız' dedi. 

Cumhurbaşkanı Aslan Bjania ise;
 'nazik telefonunuz için size teşekkür ederim. Çok kısa bir süre içerisinde sizinle buluşmayı umut ediyorum ve sizin aracılığınız ile Türkiye Abhaz Diasporasına selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Halkımız ve devletimiz elele vererek, dünyanında içinde bulunduğu bu süreci atlatacağız' dedi.