Abhazya Cumhuriyeti Tam ve Yetkili Şam Büyükelçisi Resmi Görevine Başladı

Abhazya Cumhuriyeti Tam ve Yetkili Şam Büyükelçisi Resmi Görevine Başladı

Abhazya Cumhuriyeti Tam ve Yetkili Şam Büyükelçisi Resmi Görevine Başladı

Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Beşar Esat, 28 Temmuz 2020 tarihinde Abhazya Cumhuriyeti Tam ve Yetkili Büyükelçisi Bagrat Khutaba'yı Cumhurbaşkanlığı Sarayında kabul etti. 

Büyükelçiliğe atanan Khutaba'nın güven mektubu sunması vesilesi ile yapılan kabulde Cumhurbaşkanı Esat; Büyükelçi Khutaba'ya başarılar diledi.

Görüşmede Büyükelçi Khutaba; Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aslan Bjaniya'nın selamlarını Cumhurbaşkanı Beşar Esat'a iletti.
Elçiliğin açılmasının tarihi bir olay olduğunu belirten Büyükelçi Khutaba; bundan sonraki süreçte büyükelçilik olarak iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi konusunda yoğun bir mesai harcayacaklarini belirtti. 

Yapılan görüşmelerde Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkani ve  Abhazya Şam Büyükelçisi ekonomi, kültür, turizm ve spor gibi çeşitli alanlarda ikili işbirliği konularını değerlendirdi ve fikir alış verişinde bulundu.

Görüşmeye Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallem, Cumhurbaşkanlığı İşleri Bakanı Mansur Azzam ve Abhazya Cumhuriyeti Tam ve Yetkili Şam Büyükelçi Danışmanı Dzhanbo Agrba katıldı. 

Kaynak : Apsnyblog

Abhaz Dernekleri Federasyonu olarak Şam Büyükelçimiz Sayın Bagrat Khutaba'ya başarılar diliyoruz. 
İki ülke arasında kurulan resmi ilişkinin en kısa sürede Abhazya ile Türkiye arasında da kurulmasını diliyoruz.