Babalı Sahili Hakkında Son Durum 

Babalı Sahili Hakkında Son Durum 

Kocaeli Abhaz Derneği Yöneticileri ile Kocaeli Valisi Sayın Seddar Yavuz Bey'e 05.06.2021 Cumartesi Günü bir ziyaret yapıldı. 

Yapılan görüşmede; 

- Babalı'da yapılması planlanan kültür evi projesine destek,

-21 Mayıs tarihlerinde Kartepe Hipodromunda yapılması planlanan 21 Mayıs Sürgün Anma koşusu hakkında destek istendi .

Görüşmeler çok olumlu geçti. Takip eden tarihlerde; 

-06.07.2021'de Kocaeli 1. Vali Yardımcısı Ali Ada Bey Başkan Konca'yı arayarak; planlanan Sürgün Anma Koşusu hakkında vali beyin talimatı ile bir çalışma başlattığını, ilgili konuda  tarım bakanlığına sunulmak üzere bir dosya hazırlandığını belirtti.

-08.06.2021 Salı günü Kocaeli Vali 2. Yardımcısı  Suat Yıldız Bey Başkan Konca'yı arayarak, Kocaeli İl Kültür Müdürlüğü'ne bir yazı gönderdiğini, bu yazıya istinaden 10.06.2021 Persembe günü saat 15'de Babalı'da yapılacak olan kültür evi hakkında bir toplantı tertiplediğini bildirdi. 

İlgili tarihte yapılan toplantı gayet olumlu geçti. Kültür evi ve Babalı Tesisi hakkında hazırlanan proje Başkan Hasan Konca'ya sunuldu.

Yetkililer bir firmanın daha proje çalışması yaptığını, tamamlanması halinde bu 2 projeden birinde karar kılarak derhal inşa çalışmalarının başlayacağını bildirdiler. 

-11.06.2021 Cuma günü saat 14 de Kartepe Jokey Kulübü'nde Kulüp Hipodrom Müdürü Sayın Ali Cumhur Özaltaş ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Şemsettin Yıldırım Bey'inde katıldığı toplantıda; Sürgün Anna Koşusu hakkındaki değerlerdirmeler yapıldı ve izlenecek yol belirlendi.

Kocaeli Abhaz Derneği Başkanı, çok değerli büyüğümüz  Sayın Hasan Cicipa beyefendiye, azimle yürütmüş olduğu çalışmalardan ötürü teşekkür ederiz. Bu aziz toplum kıymetli başkanımızın hizmetlerini asla unutmayacak.