Başkan Yardımcısı Gumba, Atanur Akhusba'yı Aradı

Başkan Yardımcısı Gumba, Atanur Akhusba'yı Aradı

Yeni seçilen Abhazya Cumhuriyeti Başkan Yardımcısı Sayın Badra Gumba, bugün Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Atanur Akhusba'yı telefonla aradı.

Başkan Yardımcısı Gumba; tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 virüsünün bir an önce tedavisinin bulunarak Türkiye Diasporamızın ve tüm dünyanın sağlıklı kalmasını ve yarattığı olumsuz etkilerin kısa sürede atlatılmasını temenni ettiğini söyledi. 

Abhazya'da tesbit edilmiş iki vaka olduğunu belirten Gumba; hastalardan birinin hastahanede, diğerinin ise evinde karantinada olduğunu söyledi. 
Gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve tüm sınırların herkese kapalı olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Gumba; Türkiye'deki durumun farkında olduğunu, bu durumun düzelmesi ile aradaki hasretin sona ereceğini ve diaspora ile tekrar kucaklaşmayı özlemle beklediğini söyledi.

Abhazfed Genel Başkanı Akhusba ise; Türkiye'de şartların çok ağır olduğunu, özellikle nüfusumuzun ağırlıklı olarak yaşadığı bölgelerde vaka sayısının çok olduğunu belirterek, şehirlerarası ulaşımın yasak olduğunu, Türkiye'de hayatın neredeyse durma noktasında geldiğini ve bu sebeple yaşanan süreçte Anavatanımıza istediğimiz katkıyı sunamadığımızı belirtti. 

 Abhazya'nın bu salgından çok fazla etkilenmeden kurtulmasını temenni ettiğini söyleyen Akhusba, şartların düzelmesi ile Abhazya'ya yapılabilecek katkıları daha hızlı gerçekleştirmeyi umduğunu söyledi. 

Son olarak Sayın Badra Gumba, Akhusba'dan; Abhazya Cumhuriyeti Başkanı Aslan Bjania ve ekibi adına Türkiye Abhaz Diasporası'na selamlarını  iletmesini istedi.
Gumba; her zaman diasporamız ile birlikte olduklarını ve Türkiye Diasporasına çok önem verdiklerini özellikle belirtti.