Esmahanım ve Dilaver Hakkında Önemli Duyuru

Esmahanım ve Dilaver Hakkında Önemli Duyuru

Değerli soydaşlarımız; bilindiği üzere Esmahanım ve Dilaver Köylerinde meydana gelen sel felaketi; bölge insanımızı zor duruma sokmuş, siz kıymetli soydaşlarımızda ise büyük bir hassasiyet  oluşturmuştur. Herkes elinden geldiğince bölgedeki soydaşlara yardım etmeye başlamıştır. Canı gönülden yaptığınız tüm destekleriniz için çok teşekkür ederiz. 
Bunun yanında, gelinen noktada bölge halkı ciddi bir karmaşa ile karşılaşmış, ihtiyaç malzemesi olmadığı halde iyi niyetle getirilen gıda ve diğer malzemeleri ne yapacağını bilemez hale gelmiştir. Kızılay günde 3 öğün yemek vermekte, diğer temel ihtiyaçlar ise yine devlet tarafından karşılanmaktadır. 
Bunun yanında bireysel olarak yapılan yardımlarda; köy içinde ciddi bir araba trafiği oluşmuş, bu durum; afad ve sivil arama ekiplerinin işini zorlaştırmıştır. 

Gelinen bu noktada; Dilaver Köyünden Bülent Peçliya, İlhan Kuazba, İbrahim Gurzan, Esmahanım Köyünden Kabba Selman, Dilaver Köyü Muhtarı Yavuz Aşık ve İstanbul Şamil Yaşba'dan oluşan bir komisyon kurulmuştur. Bu komisyon; köylerimizdeki gerçek ihtiyaçları hızlıca belirleyerek kamuoyuna federasyonunuz aracılığı ile duyuracaktır. 

İhtiyaç malzemeleri, Dilaver Köyünde bir depoda toplanacak ve Esmahanım Köyüne traktörler ile sevk edilecektir. Böylelikle tek elden, 'gerçek ihtiyaçlar' ihtiyaç sahiplerine ulaşacaktır. 
Köyde bu dönemde çok sayıda işçi vardır. Birçok eşya kullanılamaz hale gelmiş ve ciddi bir mağduriyet ortaya çıkmıştır.

Oluşturulan komisyon, bugün gün içerisinde çalışmalarını tamamlayacak ve ihtiyaç listesini bizim aracılığımız ile kamuoyuna duyuracaktır. 
Kişi veya kurumlar hangi konularda yardım edebileceklerini, ihtiyaç listesi duyurulduysan sonra komisyon üyelerine bildirebilirler. 

Komisyon Üyeleri
Bülent Peçliya 
0 532 671 82 07
Selman Kabba
0 532 324 85 50
İlhan Kuazba
0 533 818 47 39
Şamil Yaşba
0 532 595 90 25
İbrahim Gurzan
0 532 627 06 31
Yavuz Aşık
0 544 571 63 46