Federasyon Başkanımız Murat Gümüş Makharia, heyetiyle birlikte Abhazya’daki temaslarını sürdürüyor

Federasyon Başkanımız Murat Gümüş Makharia, heyetiyle birlikte Abhazya’daki temaslarını sürdürüyor

Federasyon Başkanımız Murat Gümüş Makharia, heyetiyle birlikte Abhazya’daki temaslarını sürdürüyor.

Bu kapsamda  21 Ocak 2022 günü ilk olarak, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi İbrahim Ayüdzba ile birlikte Abhazya Devlet Üniversitesi Rektörü Guramia Alago ziyaret edildi. Burada, Türkiye’deki Abhaz Diasporasından gelip Abhazya’da okuyan öğreciler, Abhazya’da gelip Türkiye’de okuyan öğrenciler ile ilgili hususlar ve geliştirilebilecek işbirliği imkanlarıyla ilgili istişarelerde bulunuldu. 
İkinci olarak, Federasyon Başkanımız Murat Gümüş Makharia, Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Şahin Aşba, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi İbrahim Ayüdzba ve yardımcısı Cansuh Lazba’nın katılımıyla İçişleri Bakanlığı ziyaret edildi ve burada İçişleri Bakanı Valter Butba ile oldukça verimli geçen bir görüşme yapılıp Diaspora’da yaşayan insanlarımızı ilgilendiren hususlarda yapılabilecek işbirliği imkanları üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Son olarak da Abhazya Ticaret Odası Başkanı Tamila Mersthulaba ile bir toplantı gerçekleştirildi ve Abhazya ile ticaret imkanları ve işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Yapılan görüşmelerin ayrıntılı bilgi paylaşımı heyetin temaslarını tamamlamasını müteakip yapılacaktır.