Gençlerimizin Telkinlerine İhtiyacımız Var

Gençlerimizin Telkinlerine İhtiyacımız Var
Gençlerimizin Telkinlerine İhtiyacımız Var

İçinde bulunduğumuz dönemde henüz düğün sezonu açılmamış olsada, ilkbaharla birlikte düğünler ve cemiyetler çoğalacaktır. Abhaz Toplumu düğün ve cemiyetlerde yoğun olarak bulunmakta ve sevinçleri paylaşmaktadır. 

Bununla birlikte Abhaz Toplumu her daim cenaze merasimlerinde yoğun kalabalıklar halinde bulunmakta, cenaze sahiplerinin acılarını paylaşmaktadır. 

Düğün ve cenazelerin dışında sosyal hayatta da her daim toplum içerisinde yaşayan Abhazlar, Coronavirüs konusunda gereken önlemleri en üst düzeyde almalıdır. 

Covid-19'un özellikle 65 yaş üstü kişilerde etkili olduğunu düşünürsek, büyüklerimizin yoğunlukla katıldıkları cenazelerde asla tokalaşmamalarını ve yakın temas kurmamalarını sağlamak zorundayız. 

Herbir gencimizden beklentimiz; kendi büyüklerini "el sıkışmama" konusunda uyarmalarıdır. Bu uyarı sayesinde, cemiyetlerde arkadaşı ile karşılaşan büyüğümüz, arkadaşınında kendi evinde bu uyarıyı aldığını bilecek ve böylelikle  bu yeni alışkanlığa daha kolay uyum sağlayacaktır.

Bunun yanında; yüksek  tansiyon, diabet, kalp vb. hastalıkları olma ihtimali yüksek bu yaş grubunda maske takmak elzem bir konudur.

Maske takmaya alışkın olmayan büyüklerimizi ikna etmek yine gençlerimize düşmektedir. 

Yaşlılarımız için bu uyarıları yaparken, gençlerimizin gerek uzmanların gerekse yetkililerin tüm uyarılarına eksiksiz riayet edeceğine inancımız tamdır. 

Coronavirus'ün aşısı ve kesin tedavisi bulunana dek, en küçüğümüzden en büyüğümüze yaşam tarzımızı değiştirmek zorundayız. Bu süreçte özellikle gençlerin tutumu ve telkinleri yaşlılarımıza uyum konusunda fayda sağlayacaktır. 

Kişisel temizlik ve bakım konusunda her zaman üst düzey davranış sergileyen Abhaz Toplumu, bu zorlu süreçte dış etkileri minimale indirecek tutumu gösterecektir.