KAFFED- ABHAZFED Buluşması

KAFFED- ABHAZFED Buluşması

Kafkas Diasporasının Türkiye’deki iki önemli çatı örgütlenmesi olan Kafkas Dernekleri Federasyonu (KAFFED) ile Abhaz Dernekleri Federasyonu ABHAZ-FED) Yönetim Kurulları İstanbul’da KAFFED’in ev sahipliğinde bir görüşme gerçekleştirdiler. Her iki federasyonun başkanları kısa süre önce gerçekleşen genel kurullarından önce birbirilerine başarılar dilemiş ve karşılıklı görüşme arzularını ifade etmişlerdi. Bu önemli adım 22.12.2021 günü İstanbul’da gerçekleşti ve iki federasyon yönetim kurulu başkanları ve üyelerinin bir kısmı İstanbul Kafkas Kültür Derneğinde bir araya geldi.

Nezaket ziyareti olarak değerlendirilen görüşmede yönetim kurullarının tanışması sağlandı ve üstlenilen görevle ilgili karşılıklı iyi dileklerde bulunuldu. Diyalogun arttırılarak devam etmesine yönelik temennilerle geçen sohbete Kaffed Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Dinçer, Genel Başkan Yardımcısı Watırıpha Yasemin Oral, YK üyeleri Şavoş'ü Jankat Acı, Aççumıj Nezihe Kayaoğlu, Hajkasım Tülin Özgül, Naje Özen Atçı ve İKKD Başkanı Melgoş Yüksel Nuri Güneş  eşlik ederken

Abhaz-Fed Genel Başkanı Maharia Murat Gümüş’e de Meker Vedat Meker, Bırzuva Ünal Atabay, Yağan Albuz Yağan, Aşba Ümit Şahin, Beygua Hakan Ander, Dzapşba Fırat Soyupak ve Yaşba Şamil Ertaş eşlik ettiler.