Kamuoyunun Dikkatine

Kamuoyunun Dikkatine

Kamuoyunun Dikkatine 
  
30 Eylül 2020 Çarşamba Gecesi Habertürk Ekranında, Güney Kafkasya'da yaşanan gelişmelerin tartışıldığı 'Açık ve Net' adlı programa konuk olan KenanAlpay 'ın; Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri için ‘karikatür’ benzetmesi şeklinde sarfettiği; kabul edilemez, tarih bilmez, karalayıcı, küstah ve aşağılayıcı sözü kabul etmiyoruz.   
  
Kenan Alpay; uğruna sürgün olduğumuz vatanlarımız için canını veren binlerce Abhaz, Oset, Çerkes-Adige ve Çeçen Şehidi küçültmeye, tarihsel vatanlarımızın bağımsızlığına gölge düşürmeye çalışmıştır. 

Kenan Alpay'ı kınıyoruz.

Alpay, program esnasında; konuklardan Sayın Ünal Atabay'ın kendisini uyararak özür talebinde bulunmasına, Sayın Doğu Perinçek'in tarihi gerçekleri anlatmasına ve moderatör Kübra Par'ın özür davetine kulak asmamış ve olayın üzerinden 2 gün geçmesine rağmen hala sessizliğini korumuştur.

Kenan Alpay; Abhazya ve Güney Osetya Cumhuriyetleri hakkında söylediği sözlerden ötürü Yeni Akit Gazetesindeki köşesinden derhal özür dilemeye davet ediyoruz. 
  
Kenan Alpay, bu sessiz tutumunu devam ettirdiği taktirde konuyu yargıya taşıyacağımızı bildiririz.
  
Değerli kamuoyundan beklentimiz; Yeni Akit Gazetesi yazarı Kenan Alpay'a olan tepkilerini aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden demokratik yollarla göstermeleridir.
 
Yeni Akit Gazetesi İletişim: 
Tel: (212) 447 42 00 
Mail: istihbarat@yeniakit.com.tr
  
Abhaz Dernekleri Federasyonu  
Alan Kültür ve Yardım Vakfı  
Güney Osetya Cumhuriyeti Tam Yetkili Türkiye Temsilciliği 

olarak konunun sonuna kadar  takipçisi olacağız.