Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Nisan Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Abhaz Dernekleri Federasyonu  Yönetim Kurulu toplantısı, 07.04.2019 Pazar Günü saat 13.00'de gerçekleştirildi. 
Yapılan toplantıda; geçmiş aylar değerlendirildi ve yoğun geçeceği düşünülen nisan ve mayıs ayları masaya yatırılarak gerekli planlamalar yapıldı. 

Toplantıya konuk olarak katılan Abhazya Cumhuriyeti Başbakan  Yardımcısı Sayın Arşba ve beraberindeki heyet ; 1992-1993 Abhazya-Gürcistan Savaşında kaybolan ve bir daha kendilerine ulaşılamayan kişiler için kurmuş oldukları devletlerarası protokolle ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. 
Yılın belli dönemlerinde, Avrupa, Türkiye veya Ermenistan'da bir araya gelen Abhaz ve Gürcü heyetlerin, kimliği belirlenemeyen kişilerin kimlik tesbiti sonrasında cenazelerin ailelerine teslimi konusunu yaptıkları çalışmaları anlatan Arşba; 200 kayıptan şu ana dek 35 kişinin kimliğine ulaşıldığını ve cenazelerin ailelerine teslim edildiğini bildirdi. Kayıpların sadece Abhaz'lardan oluşmadığını bildiren Sayın Arşba; son dna testi ile Kurtuluş Savaşımızda şehit olan bir Çeçen Kardeşimizin kimliğini tesbit ettiklerini belirtti. 
Abhazya'daki sosyal hayat ve ekonomi ile ilgili detaylı bilgiler veren Arşba ve heyeti, toplantıyı bir süre daha izledikten sonra federasyon merkezinden ayrıldılar.