Örgütlenme çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Örgütlenme çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Örgütlenme çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Papba Talat Papatya Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilcisi İbrahim Ayüzdba’yı ziyaret etti. Bu ziyarette Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Sayın Maharia Murat Gümüş, Başkan Yardımcısı, Beyguaa Hakan Ander, Teşkilatlanma Sekreteri Peçliya Bülent Barış’da hazır bulundu. Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği yetkililerinden Kafkas Atrşba ve Cansug Lazba’nın da eşlik ettiği toplantıda İzmir Abhaz yapılanması çalışmaları da gündeme geldi.

İzmir’de yaşayan hemşerimiz Papba Talat Papatya aynı zamanda Göztepe Spor Kulübü Başkan Yardımcılığını da yürütmektedir. İzmir’de yaşayan Abhazları teşkilatlanma şemsiyesi altında birleşmeye, Abhazya ve Federasyon yetkililerimizin de arzuladığı örgütlü bir yapıya kavuşturma isteği Sayın Papba Talat Papatya’nın da duygu ve düşüncelerine hitap etmektedir.

İzmir’de devam eden Abhaz yapılanmasını hızlandırarak üyelerinin sosyal, kültürel, sanatsal ve ekonomik düzeylerini yükseltmek,  topluma yönelik bilgilendirici, eğitici faaliyetlerde bulunmak, daha gelişkin bir demokrasi ve toplum bilincinin oluşmasını ve güçlenmesini sağlamayı hedefleyen bir yapılanmanın toplumumuz adına sevindirici olacağı düşünülerek Abhaz yapılanması için örgütlü bir yapıya kavuşturulması çalışmalarına başlanılması uygun bulunmuştur.