Sayın Kılıçdaroğlu’nu Makamında Ziyaret Ettik.

Sayın Kılıçdaroğlu’nu Makamında Ziyaret Ettik.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri olarak 11 Mayıs 2022 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu makamında ziyaret edilmiştir.

Ziyarette; Türkiye'de yaşayan Abhazlar olarak beklentilerimiz ifade edilmiş ve bu çerçevede özelikle; Türkiye-Abhazya arasında güçlü bir bağ kurulmasına olan ihtiyaç vurgulanmış, Abhazya'nın Türkiye tarafından da tanınması için destek beklentilerimiz dile getirilmiştir.

Ayrıca, Abhazya ile iletişim-ulaşım hatlarının tesisi ve kolaylaştırılması noktasında yürütülen çabalara destek sunulması da gündeme getirilmiştir.

Söz konusu görüşmede; Türkiye' diasporası Abhazların, Türkiye Cumhuriyeti'nin asli kurucu unsurları oldukları ve bundan da gurur duydukları bir kez daha vurgulanmıştır.

Ziyarette Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'ta hazır bulunmuş olup kendisine diasporamıza yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür edilmiştir. Sn. Kılıçdaroğlu başta olmak üzere misafirperverliklerinden dolayı kendilerine de ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.