TENGİZ TARBA SERGİSİ

TENGİZ TARBA SERGİSİ
Tengiz Tarba
TENGİZ TARBA SERGİSİ
TENGİZ TARBA SERGİSİ

İstanbul Abhaz Kültür Derneği ünlü Abhaz fotografcı Tengiz Tarba ve Alan Vouba ya ait resimleri Pazar kahvaltısı ile birlikte üyelerine sergiledi.Yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte Gaziosmanpaşa Adige Xase başkanı yöneticileri,Abhaz-Fed baskanı ve yoneticileri ile Abhazya Türkiye temsilciliği yetkilileri katıldı.

Tengiz Tarba

1979 yılında doğan Tarba sporculuk,fotografcılık,kameramanlık gibi çeşitli dallarda faaliyetlerini sürdüren bir aktivisttir.

Ana alanları ekoloji,araştırma ve arkeolojik keşiflerin organizasyonu,kış ve yaz dağ turizminin yaygınlaşması olan '' Gornaya Abhazya,, adlı fon'un müdürlüğünü yapmaktadır.

Abhazya dışişleri bakanlığında çalışan,özel görevler adına Büyükelçilik yapan Tengiz Tarba Cenevre sürecine de beş yıl katılmıştır.

Üç yıl Turizm Bakanlığı'nda bilgi departmanı müdürlüğüde yapmıştır.Başarılı bir fotograf sanatcısı,kameraman olan Tengiz Tarba yedi yıl boyunca toplanan Abhazya'nın dağ manzaralarının fotograf ve video taslaklarından oluşan bir koleksiyonun yazarıdır.

Müdürlüğünü yaptığı  Gornaya Abhazya Fonunun amacı -Abhazya dağlarını tanıtmaktır.Böylelikle insanlara bu dünyanın eşsiz güzelliğini keşfedip onun güvenliğinden ve esenliğinden sorumlu hissettirmektedir.Abhazya Dağları insan eli değmemiş harika bir Dünyadır

Fondaki faaliyetlerinin çerçevesinde:

-Forumlar,konferanslar,fotograf sergileri,sunumlar

-Abhazya Kültür Bakanlığı ile birlikte eski insanlık bölgelerine araştırma gezileri

-İkinci Dünya Savaşı'nın çatışma yerlerine dağ arama keşiflerinin gerçekleştirilmesi

-Yüksek dağların sorunlarına adanmış uluslararası konferanslara katılım

-Televizyon programları ve filimleri 

-Gönüllülerin katılımı ile çevresel eylemler gerçekleştirmek

-Yaz ve Kış ekoturizminin popülerleştirilmesi

Tengiz Tarba'nın çalışmaları arasındadır.