Türkiye Abhaz Diasporası'nın Dikkatine

Türkiye Abhaz Diasporası'nın Dikkatine

Abhazya Devlet Üniversitesi Evlatlarını Çağırıyor 

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi ile Abhazya Devlet Üniversitesi arasında yapılan protokole göre; Abhazya dışında yaşayan öğrencilerimiz, Abhazya'da sınavsız olarak lisans eğitimi alma hakkına sahip olacaklar. 

Konu ile ilgili olarak federasyonumuza açıklamalarda bulunan Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Astamur Bagateliya; 

"Abhazya'da lisans eğitimi alacak öğrenciler 1 yıl hazırlık okuyacaklardır. (Abazaça ve Rusça) 

Abhazya Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi'nde eğitim alacak öğrencilerin konaklama masrafları Geri Dönüş Devlet Komitesi tarafından karşılanacaktır. Ayrıca başarılı öğrencilere yine komite tarafından burs verilecektir. 

Abhazya'da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz; Fizik, Matematik, Biyoloji, Coğrafya, Tarih, Filoloji, Hukuk, Ekonomi, Pedagoji, Ziraat Mühendisliği ve Sanat Bölümlerinden birini seçmek durumundadır.

Başvuru yapacak olan gençlerimiz; +79409954995 numaralı telefondan direk veya Whatshap üzerinden sözlü veya yazılı olarak tüm sorularına yanıt alabileceklerdir." demiştir.

Abhazfed olarak öğrencilerimize bu imkanı sağlayan Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi ve Abhazya Devlet Üniversitesi Rektörlüğü'ne teşekkür ediyoruz.