Türkiye Abhaz ve Kuzey Kafkasya Diasporasına Çağrımızdır

Türkiye  Abhaz ve Kuzey Kafkasya Diasporasına Çağrımızdır

Anadolu Ajansı'nı, 8 Eylül 2018 tarihinde kaybettiğimiz Abhazya Cumhuriyeti Devleti Başbakan'ı Sayın Gennadi Leonidoviç Gaguliya'nın ölüm haberini çarpıtarak, yanlı ve yanlış bir şekilde ulusal basına servis etmesini protesto ediyoruz. 
Eylem yöntemimiz ve amacımız ; 
Anadolu Ajansına kınama mail'leri göndermek ve yaptıkları hatayı binlerce farklı elden bir kez daha göstermek ve AA'nın mevcut üslubunu değiştirmesini  sağlamak, bundan sonraki Özgür Abhazya ile ilgili haberlerini ise daha dikkatli ve özenli yapmasını sağlamaktır.

Abhazfed olarak kendi resmi hesabımızdan göndereceğimiz protesto metni aşağıdaki gibidir. Sizler bu metni aynı şekilde kullanabileceğiniz gibi, özgün bir yazıda kaleme alabilirsiniz : 

Abhazya Cumhuriyeti Devleti Başbakan'ı Sayın Gennadi Leonidoviç Gaguliya'nın vefat haberini, kabul edilemez bir şekilde çarpıtarak ve sorgulamadan ulusal medya organlarına servis etmenizi şiddetle kınıyoruz. 
Yaptığınız bu sözde haber ile, kuruluş ilkeniz olan, 'Anadolu Ajansı, kamuoyunun iç ve dış en doğru haber ile aydınlatılması ihtiyacı göz önüne alınarak kurulmuştur' ilkesine ters düşerek; Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Derneklerinde ve vatan savunmasında en önde bulunmuş binlerce Abhaz ve Kuzey Kafkasyalı kahramanın kemikleri sızlattılmıştır. Tarih sizi yargılamadan önce, kırdığınız milyonlarca kalbin sesine kulak verilmesini ve takındığınız yanlı ve yanlış üslubun düzeltilmesini beklemekteyiz.

Anadolu Ajansı Mail Adresi : yenimedya@aa.com.tr 

 Değerli soydaşlarımız, Mail'inizi göndermeden önce 'cc' bölümüne, info@abhazfederasyonu.org adresini eklemeniz durumunda  toplam kaç e-posta attığımızı öğrenmiş olacağız. 
Bu eylem haberinin tüm soydaşlarımıza ulaşabilmesi içinde ayrı bir çaba göstermemiz gerekecek.  
Hepinize şimdiden teşekkür eder, hakettiğimiz değeri göreceğimiz günlerin yakın olmasını dileriz.